Καλώς ήρθατε στην ιστοσελίδα του 3ου Δημοτικού Σχολείου Πατρών !

Πάτρα, 29 Φεβρουαρίου 2024

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Οι εγγραφές για το σχ. έτος 2024-2025 θα πραγματοποιηθούν  από 1 έως 20 Μαρτίου 2024, μετά από τηλεφωνική   επικοινωνία με τη Διεύθυνση του σχολείου   (2610221075).

Δικαιολογητικά εγγραφής

1. Επίδειξη Βιβλιαρίου Υγείας του παιδιού ή προσκόμιση άλλου στοιχείου, από το οποίο αποδεικνύεται ότι έγιναν τα προβλεπόμενα εμβόλια και φωτοτυπία της 1ης σελίδας (ονοματεπώνυμο) και των σελίδων όπου αναγράφονται τα εμβόλια.
  2. Ατομικό Δελτίο Υγείας (εκτύπωση εντύπου από το διαδίκτυο ή παραλαβή του από το σχολείο και προσκόμισή του αφού συμπληρωθεί από ιατρό δημοσίου
    νοσοκομείου ή ιδιώτη).
  3. Βεβαίωση Φοίτησης από το Νηπιαγωγείο και με τη λήξη του διδακτικού έτους
    Πιστοποιητικό Φοίτησης από το Νηπιαγωγείο.
  4. Αποδεικτικά στοιχεία από το οποία να προκύπτει η διεύθυνση μόνιμης  κατοικίας της  οικογένειας  του μαθητή:
  • Ε1 οικ. έτους 2022 ( πρώτη και τρίτη σελίδα όπου αναγράφεται η κύρια κατοικία)   ή  έντυπο αποδοχής στοιχείων  μακροχρόνιας  μίσθωσης κατοικίας από την εφορία.
  • Επιπλέον των παραπάνω, λογαριασμός ρεύματος ή νερού ή τηλεφωνίας, κ.λ.π. στο όνομα των  γονέων.

Σε περίπτωση φιλοξενίας: Ε1 οικ. έτους 2022 (πρώτη και τέταρτη σελίδα που
αναγράφεται η φιλοξενία) και αποδεικτικό στοιχείο φιλοξενούντα (λογαριασμός
νερού, ρεύματος κλπ.).

Σημείωση: Τα παιδιά που έχουν αδέρφια που φοιτούν στο σχολείο εγγράφονται χωρίς προσκόμιση αποδεικτικού στοιχείου  για  τη  Δ/νση κατοικίας.

Τα όρια  του  σχολείου  μπορείτε  να  τα  αναζητήσετε  στην  ιστοσελίδα  του:

Η  Δ/ντρια του Σχολείου

ΜΠΟΥΣΙΑ ΕΥΓΕΝΙΑ